Dobra gra naszych!!!

Witam i po raz kolejny mam dobre wiadomości do przekazania. Za nami dwie kolejki rozgrywek o mistrzostwo A klasy. Rywale To Czarni Sieniawka która zajmowała w tym momencie ostatnią lokatę i tydzień później trzecia drużyna rozgrywek czyli Polonia Ząbkowice ale po kolei.

2 czerwca do Piskorzowa przyjechała drużyna z Sieniawki. pomimo zajmowanej lokaty wiedzieliśmy że będą walczyć o punkty których potrzebują do utrzymania się w lidze. Nasza drużyna wychodzi jednak zmotywowana i zachęcona dobrą grą w Wiśniowej chcąca pokazać się przed własną publicznością. Ruszamy na rywala od pierwszych minut i w 7 minucie mamy wolnego z dalszej odległości. Do piłki podszedł Piszczek i atomowym uderzeniem zdobywa bramkę. Po tym golu gramy jeszcze pewniej i w 22 minucie jest już 2:0 a strzelcem bramki jest Mroczek. Nasi grają dobrze jednak przyjezdni groźnie kontratakują i nasz bramkarz też ma co robić. Do przerwy wynik nie ulega zmianie. Po zmianie stron piłkarze z Sieniawki ruszają z animuszem jednak w 65 minucie Mroczek zdobywa swojego drugiego gola i jest 3:0. DO końca meczu wynik nie ulega zmianie i zapisujemy sobie 3 punkty. Punkty które dają nam już pewne utrzymanie.

9 czerwca w 27 kolejce nasza drużyna pojechała do Ząbkowic aby tam zmierzyć się z 3 drużyną z tabeli czyli miejscową Polonią. Nasi uskrzydleni ostatnimi spotkaniami podeszli do meczu na luzie i z wiarą w końcowy wynik. Tego dnia występujemy w składzie

Mejewski

Szewczyk                     Pokorski                                                               Dylewski                        Janiczek

Piszczek                            Puch                                                      Ślepecki                                Listwan

Iwachów

Mroczek

Mecz zaczyna się źle dla naszych bo już w 3 minucie tracimy bramkę. Bramka już tradycyjnie pada w momencie kiedy to my mamy rożny. Szybka kontra podanie do skrzydła a następnie dośrodkowanie i napastnik gospodarzy z 5 metrów pakuje piłkę do siatki. Nasi jednak wiedzą że jest sporo czasu na odrobienie strat. Jest 7 minuta piłka przegrana w środku pola podanie do Listwana ten wychodzi sam na sam z bramkarzem który opuszcza bramkę zwód do środka podcinka i Kuba strzela bramkę na 1:1. Nasi dostają wiatru w plecy. Jest 10 minuta prawa strona boiska wymieniamy kilka podań a następnie Szewczyk delikatnie posyła piłkę w wolne pole do Mroczka ten drugi podnosi głowę i widzi wychodzącego bramkarza precyzyjny strzał i jest 2:1 dla naszych. Piłkarze Poloni są w szoku a tu minutę później jest już 3:1. Tym razem piękne podanie Pokorskiego a Mroczek jak w transie z pierwszej piłki uderza na bramkę gospodarzy i nie daje żadnych szans bramkarzowi. Później gra się wyrównuje a gra toczy się w środku pola. Po przerwie na wodą Polonia rusza jeszcze bardziej i od 40 minuty spycha nas do obrony. Jednak albo nasi obrońcy lub Majewski stają na wysokości zadania. DO przerwy prowadzimy 3:1. Po zmianie stron gospodarze ruszają jednak od 40 metra nie mają pomysłu jak przejść naszą defensywę. Uparcie grają środkiem co nie przynosi rezultatów. W 60 minucie nasi wyprowadzają składną akcję Kuba dostaje idealną piłkę na środku boiska i pędzi przez całą połówkę sam na sam z bramkarzem. Precyzyjny strzał w długi róg i jest 4:1 jeden. Ten gol widać że podcina całkowicie skrzydła zawodnikom Polonii. Nasi stwarzają kolejne sytuacje a w 66 minucie mamy wolnego. Szybkie rozegranie piłki przez Pokorskiego. Podanie Kuby i Iwachów pakuje piłkę do bramki. 5:1. Nikt nawet najwierniejszy kibic Piskorzowa nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania. Później mamy jeszcze sytaucje Mroczka który sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem. Nasi kontrolują grę piłkarze Polonii nie mają już siły na bieganie za piłką a my spokojnie dowozimy wynik i dopisujemy kolejne punkty.

Cieszy kolejna wygrana ale jeszcze bardziej styl w jakim ją odnosimy. Gramy piłką ale też długim dokładnym podaniem. Piłki mają swoich adresatów a nie są bite na oślep. Jesteśmy coraz skuteczniejsi w ataku co przekłada się na zdobyte bramki. Biorąc pod uwagę ostanie 3 kolejki to zdobywamy 10 bramek i tracimy zaledwie 3 i dopisujemy 7 punktów.

Teraz mamy 2 mecze u siebie i tak 16 czerwca w 28 kolejce podejmujemy drużynę z Roztocznika a 20 czerwca w 29 kolejce rywalem naszym będzie drużyna z Ciepłowód.