1 i 2 kolejka sezonu 2019/20

Witamy w nowym sezonie 2019/20 o mistrzostwo klasy A. Nasza drużyna po rozegraniu kilku spotkań przystąpiła do rozgrywek pełna optymizmu ponieważ nasza gra prezentowała się dość dobrze jak na ten etap przygotowań. Do naszej drużny powrócił kontuzjowany Bartek Listwan i to jedyne wzmocnienie naszej drużyny. Pierwszy mecz rozgrywamy 15 sierpnia na wyjeździe z czarnymi Sieniawka. Spotkanie w którym mieliśmy przewagą a szczególnie w pierwszej połowie kończy się bezbramkowym remisem. Styl jaki prezentujemy może się podobać jednak brakuje nam skuteczności a w końcówce trochę sił.

Trzy dni później mecz rozgrywamy na własnym boisku a rywalem jest Wierzbianka Wierzbna. Skład w jakim występujemy tego dnia to

Majewski, Szewczyk, Dylewski, Pokorski, Janiczek, Ślepecki, Puch, Bartek i Kuba Listwan, Iwachow, Mroczek.

Od pierwszej minuty nasza przewaga nie ulega dyskusji. Dominujemy w każdym sektorze boiska. W 15 minucie boisko musi opuścić Janiczek a w jego miejsce pojawia się  Piszczek. Kilka minut później swoje sytuacje marnują  Mroczek i Iwachow. Bramka dla naszej drużyny pada po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie Ślepeckiego na bramkę zamienia  Kamil Szewczyk i tym samym zdobywa pierwszego gola w tym sezonie dla naszej drużyny. Po zmianie stron nasi ciągle atakują. Po faulu na Iwachowie sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi znowu Slepecki. Precyzyjne mierzone podanie i Mroczkowi pozostaje dołożyć głowę aby zdobyć bramkę na 2:0. Po tym golu nasi trochę oddają plac gry jednak przychodzi 69 i 70 minuta. Dwie zabójcze kontry i na listę strzelców wpisują się Iwachow i ponownie Mroczek. Naszych rywali było jeszcze tylko stać na zdobycie bramki honorowej i mecz kończy się wynikiem 4:1. W 80 minucie plac gry opuszcza Iwachow za drugą żółtą kartkę. Wynik cieszy i styl gry również. Po za 10 minutami dekoncentracji w końcówce spotkania byliśmy zdecydowanie lepsi i zasłużenie zdobywamy 3 punkty.

Na koniec jeszcze warto wspomnieć kilka słów o arbitrze tego spotkania. To co on gwizdał i za co karał kartkami to przechodzi ludzkie pojęcie. Tacy ludzie nie powinni sędziować nawet rozgrywek szkolnych. Mam nadzieję że ten sędzia nie będzie już więcej gwizdał podczas naszych spotkań. A wszystkich zapraszam w najbliższą niedzielę na godz 17:00 do Ciepłowód gdzie nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie.