Boxmet Piskorzów - Kłos Lutomia 2:1 (1:0)

W dniu 3 maja nasza drużyna rozegrała kolejny mecz o mistrzostwo klasy A. Tym razem naszym rywalem była drużyna dobrze nam znana Kłos Lutomia. W tym dniu trener dysponował do gry:

Majewski, Szewczyk, Pokorski, Opalski, Janiczek, Listwan, Marczak, Kopaczyński, Piszczek, Ślepecki, Wisniewski.

Po przerwie pojawili się na boisku Kasprzyk, Kmita, Pawełek i Brzozowski.

Mecz rozpoczyna się od naszej przewagi. Więcej utrzymujemy się przy piłce i staramy się wymieniać dużo podań. Goście z Lutomi ograniczają się do groźnych kontr. W tej części gry stwarzamy sobie kilka sytuacji ale żadna z nich nie jest 100%.W obronie bardzo dobrze sprawuje się Pokorski Janiczek i Szewczyk a w pomocy zarówno Marczak jak i Listwan całkowicie neutralizują swoich przeciwników. W 43 minucie ten drugi otrzymuje piłkę w środku pola przebiega z nią około 30 metrów i oddaje strzał po którym pada pierwszy gol tego dnia. Do końca połowy wynik nie ulega zmianie i dzięki Listwanowi prowadzimy 1:0.

Druga połowa też jest dość wyrównana piłkarze gości osiągają optyczną przewagę z której jednak nic nie wynika. Nasi obrońcy jak i pomocnicy nie pozwalają na wypracowanie  czystych sytuacji. W 59 i 69 minucie na boisku pojawiają się Kasprzyk i Kmita i znowu zaczyna się kotłować pod bramką Kłosa. Ten drugi ma dobrą okazję do zdobycia bramki jednak nie udaje mu sie pokonać bramkarza gości. W 73 minucie tracimy bramkę. Strzał z 17 metrów nasz bramkarz najpierw chce łapać piłkę a później chce ją tylko przenieść nad poprzeczką w rezultacie po jego rękawicach piłka ląduje w siatce. To jednak działa na nas bardzo dobrze . Na bramkę Kłosa sunną kolejne ataki aż w końcu po stałym fragmencie gry Ślepecki dogrywa precyzyj piłkę do Kasprzyka a ten głową podwyższa wynik. DO końca meczu nikt więcej nie zdobywa goli i możemy się cieszyć z  derbowego zwycięstwa i zapisać sobie kolejne 3 punkty.

Ta wygrana sprawia że po 18 kolejkach plasujemy się na 6 pozycji. Teraz czeka nas bardzo ciężkie spotkanie a rywalem będzie Iskra Witków Śląski która teraz plasuje się na 3 miejscu z  27 punktami na koncie.